SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 12815158
nr 1281 5158
Skedar
8 st, silver, 1700-tal. Längd: 19-23 cm, Vikt: 440 g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 20:12:20
1.500 kr
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver